Jimnastik Eğitimi

Çocukların Ritmik Jimnastiğe başlama yaşı 2 ila 5 olarak tavsiye edilebilir. Bu yaştaki çocukların vücut esnekliklerinin gelişimleri daha çabuk olacağından, profesyonel sporcu olarak yetiştirilebilir ve yarışmalarda başarılı olabilirler.

Jimnastik Eğitimi

Ritmik Jimnastik Nedir ?

İsveç kökenli bir spordur Ritmik Jimnastik. Dünyada en hızlı gelişen, estetik olarak rakipsiz olan tek bayan salon sporudur. Müzik eşliğinde yapılması sebebiyle hem balenin, hem de atletik hareketlerin yaratıcı türevlerini bünyesinde toplamıştır. Müziğe ve dansa yatkın çocukların,  tüm vücudunu, kendi fiziksel yeteneğiyle kontrol altına alabileceği en uygun spor dalıdır. Tüm bu sebeplerle Ritmik Jimnastik çocuğunuzun yapabileceği en temel spordur. Çocuğunuzun temel beden gelişimini düzenlemede böylesine etkin bir sporu yapması, ilerleyen yaşlarda diğer spor dallarına yönelmesi halinde de önemli faydalar sağlayacaktır.

Eğitimler için bize ulaşabilir detaylı bilgi alabilirrsiniz.

Jimnastiğin Çocuklara Yararları

Jimnastik, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

bostanli-kres-anaokulu-6