Yüzme Eğitimi

Okul öncesi çocukların yapması gereken en önemli spor yüzme sporudur. Tüm vücut kaslarının gelişimini desteklemesi ve terapi etkisi yanında eğlenceli, serinletici ve dinlendirici bir etkinliktir. 

Okul Öncesi Yüzme Eğitimi

Hep beraber sağlıklı bir geleceğe

Yüzme, spor olarak çok etkili olmasının yanı sıra aynı zamanda doğal bir ilaç da sayılıyor. Bütün uzmanların hemfikir oldukları bir nokta var: su, insan sağlığının korunmasında önemli bir rol oynuyor. İnsanın vücut direncini arttıran yüzme, kasları güçlendirip iskelet yapısını da düzenliyor. Bu nedenle, uzmanlar, insanların yüzerek hayatlarını sigorta altına aldıklarını söylüyorlar.

Okul öncesi yüzme kursu için bize ulaşabilirsiniz.

Okulumuzun, bakımları ve temizliği düzenli aralıklarla yapılan çocuk eğitim havuzu bulunmaktadır.

Okul öncesi yüzme eğitim kursu faydaları ve bilgi

Dolaşım ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasında yüzmenin olumlu etkisi büyük. Bu nedenle kemik erimesinden, enfarktüse kadar birçok hastalığa karşı en doğal ve en ucuz ilaç yüzme sayılıyor. Batı ülkelerinde çocuklara çok küçük yaşlarda yüzme öğretilmesinin temel sebebi de bu. Ülkemizde yüzme eğitimine genelde 6 yaşından itibaren başlanıyor, fakat çocuklarda 3 yaşında başlayan yüzme eğitimi, iskelet yapısının gelişiminden iştahına kadar, ileriki yaşlarda oluşabilecek kalp-dolaşım sistemi ve solunum yolları bozuklukları, şeker hastalığı, sigara-alkol bağımlılığı ve obezite gibi yaşanabilecek sorunlara karşı da önemli yeri vardır.

Yüzme sırasında beyine daha çok oksijen gittiği ve tüm kaslar çalıştığı için belirli efor kaybedilir. Yapılan spor çocuğun iştahını arttırır. Yüzme kurslarına katılan çocukların aileleri, çocuklarının eskisine göre daha fazla iştahlarının açıldığını fark ederler. Yüzme sporuyla uğraşan çocukların gribal enfeksiyonlara yakalanma olasılığının çok düşük olduğunu belirten uzmanlar, hastalıklarla mücadelede önemli rol oynayan antikorların sayısının, yüzme sırasında artmasının daha sağlıklı bir beden oluşturduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda, yüzmenin disipline dayalı bir spor dalı olması, çocukların, aynı disiplini okul hayatlarında da devam ettirdiklerini göstermiştir.

DSC_0845-min